Galeria
<- Wróć do innych wydarzeń sportowychMultimedalista z Białogardu
 
            W dniach 31.07.-9.08.2009 roku w Vancouver odbyły się XIII Światowe Igrzyska Policjantów i Strażaków. W 20-osobowej kadrze polskich strażaków nie zabrakło reprezentanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Białogardzie asp. sztab.  Jerzego Kulczyka. Należy wspomnieć, że był on jedynym strażakiem z województwa zachodniopomorskiego biorącym udział w igrzyskach.
            Uroczystość otwarcia Igrzysk i zapalenia znicza odbyła się w hali sportowej General Motors Place (hala hokejowej drużyny miejscowych Canucks na 18 tys. miejsc) i została poprzedzona przemarszem wszystkich reprezentacji biorących udział w zawodach ulicami Vancouver. Ponad 10 tys. przedstawicieli służb mundurowych rywalizowało w różnych dyscyplinach indywidualnych i zespołowych. Polscy strażacy startowali w dyscyplinach lekkoatletycznych, a niewątpliwą gwiazdą naszej kadry był przedstawiciel strażaków z Białogardu.
            Asp. sztab. Jerzy Kulczyk zdobył 5 medali w tym 4 złote i 1 brązowy odpowiednio w następujących konkurencjach: Złoty- 800m, bieg przełajowy na 5km, 1500m, półmaraton 21,1 km i brązowy w sztafecie 4x400m.
            Nasz multimedalista uczestniczył w Światowych Igrzyskach Policjantów i Strażaków już po raz 3 i nigdy nie zawiódł. Zawsze przywoził ze sobą kilka medali, na poprzednich Igrzyskach w Adelajdzie zdobył 5 medali: 3 złote i 2 srebrne. Nie inaczej było i tym razem. Zaprocentowała ciężka praca na treningach, wymagająca niemałych poświęceń zwłaszcza w połączeniu z nienagannym wykonywaniem obowiązków służbowych dowódcy zmiany Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.
Mamy nadzieję, że na kolejnych igrzyskach ilość zdobyczy medalowych strażaka nie ulegnie zmniejszeniu.
 
Z poważaniem: Jacek Twardoń