Galeria
<- Wróć do innych wydarzeń w 2017 roku

25 lat PSP – eliminacje konkursu plastycznego
na szczeblu województwa zachodniopomorskiego

W dniu 26 maja 2017 roku Wojewódzka Komisja Konkursowa rozstrzygnęła eliminacje wojewódzkie XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”. Spośród 233 prac plastycznych przesłanych do Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie, jury konkursu wyłoniło 12 prac plastycznych do eliminacji centralnych.

Z powiatu białogardzkiego do kolejnego etapu zakwalifikowano:

I grupa – autorzy w wieku od 6 do 9 roku życia

  • Bartosz Wielocha SP Nr 5 w Białogardzie

II grupa – autorzy w wieku od 10 do 13 roku życia

  • Borys Ryszewski SP w Karlinie

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny organizowany jest corocznie przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej we współpracy z Wydziałami Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich. Obecna edycja konkursu jest już XIX.

Głównym celem konkursu jest uświadomienie dzieciom i młodzieży, co może się stać, gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa, a także ukazanie strażaków ratowników w szerokim spektrum działań ratowniczo-gaśniczych. Poprzez sztukę zwracamy uwagę na ważne zjawiska i sytuacje, które mogą zdarzyć się w codziennym życiu oraz nauczyć prawidłowego postępowania już od najmłodszych lat. Ważne jest także, aby zdobyta wiedza towarzyszyła młodym ludziom przez całe życie.

Laureatom z powiatu białogardzkiemu życzymy powodzenia w kolejnym etapie eliminacji. (wyróżnione prace w prawych dolnych rogach).

Opracowanie: Jacek Twardoń
Zdjęcia: Łkasz Sikorski

, ,