Galeria
<- Wróć do innych Ćwiczeń

ĆWICZENIA TAKTYCZNE POD KRYPTOMIMEM „SZPITAL 2009”

 
      Dnia 10 listopada 2009 roku odbyły się ćwiczenia taktyczno-bojowe na obiekcie Szpitala Powiatowego w Białogardzie przy ul. Chopina 29. Organizatorem ćwiczeń była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Białogardzie i Szpital Powiatowy w Białogardzie.   
      Ćwiczenia przeprowadzono dwuetapowo:
  • dnia 9.11. o godz. 10.00 w świetlicy Szpitala Powiatowego w Białogardzie przeprowadzono ćwiczenia aplikacyjne,
  • dnia 10.11. o godz. 10.00 – ćwiczenia praktyczne w obiekcie Szpitala Powiatowego.
      Według scenariusza ćwiczeń pożar wybuchł w sali chorych na I piętrze Szpitala Powiatowego na oddziale reumatologii i rehabilitacji narządów ruchu. Personel szpitala powiadomił o zdarzeniu Powiatowe Stanowisko Kierowania KP PSP w Białogard, przystąpił do gaszenia pożaru i ewakuacji pacjentów. Działania gaśnicze prowadzone podręcznym sprzętem gaśniczym okazały się nieskuteczne. Silny dym uniemożliwił całkowitą ewakuację pacjentów - w strefie pożaru uwięzionych zostało 2-ch pacjentów.
      Do zdarzenia zadysponowane zostały 3 zastępy Państwowej Straży Pożarnej i 2 zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej po jednym z Stanomina i Pomianowa. Działania ratowniczo-gaśnicze straży pożarnych polegały na ugaszeniu pożaru i ewakuacji 2-ch niepełnosprawnych pacjentów przy pomocy podnośnika hydraulicznego z I piętra budynku szpitalnego.
      W ćwiczeniach udział brały wszystkie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo powiatu białogardzkiego ( Policja, Straż Miejska, Pogotowie Ratunkowe, Zakład Energetyczny, Centrum Zarządzania Kryzysowego).
 
 
Sporządził: kpt. Jacek Twardoń