Galeria
<- Wróć do innych wydarzeń w 2017 roku

Bezpieczne ferie w powiecie białogardzkim
 
Tegoroczne ferie były bardzo pracowite dla strażaków KP PSP w Białogardzie i druhów OSP z terenu gminy Białogard. Na szczęście wspomniana aktywność druhów nie dotyczyła wzmożonych wyjazdów do zdarzeń, ale działań prewencyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży. Prawie wszystkie jednostki OSP w ramach akcji „Bezpieczne ferie” włączyły się do działań. Wspólnie z innymi instytucjami, zajmującymi się wychowaniem wiejskich dzieci, organizowały spotkania mające na celu pokazanie w jaki sposób należy się zachowywać w sytuacjach niebezpiecznych, co robić aby ich uniknąć i jak zgłaszać je pod numery alarmowe. Nie zabrakło, także opowieści o pracy strażaka, pokazów sprzętu pożarniczego, przymierzania mundurów, nauki udzielania pierwszej pomocy i zwykłych zabaw, które pozwoliły dzieciom miło spędzić czas. Strażacy do spotkań czerpali wiedzę i materiały z wszelkich dostępnych źródeł. Bardzo pomocna okazała się strona internetowa Komendy Głównej PSP z informacjami na temat akcji: „Czad i ogień – obudź czujność”, „Bezpieczny dom” czy „Razem bezpieczniej”. Materiały, które są tam dostępne nie tylko ułatwiają pracę ale i uatrakcyjniają zajęcia, dlatego warto z nich korzystać.
Zajęcia w Białogórzynie przeprowadzono dwukrotnie w dniach 20 i 25 lutego na terenie świetlicy wiejskiej.
Zajęcia w Kościernicy odbyły się w dniu 16 lutego także na świetlicy wiejskiej.
Strażacy z Pomianowa zorganizowali, aż 4 pogadanki, z czego dwie w świetlicy w Pomianowie (16 i 23 lutego), a kolejne dwie w świetlicy w Buczku (17 i 22 lutego).
OSP w Rogowie wspólnie z miejscową biblioteką i w jej pomieszczeniach zorganizowała zajęcia 10 lutego, a 14 lutego Walentynkowy Bal w remizie.
Natomiast strażacy ze Stanomina, również we współpracy ze „swoją” biblioteką, przeprowadzili spotkanie z dziećmi w dniu 14 lutego.
 
Zapraszamy wszystkie placówki do współpracy z KP PSP w Białogardzie i miejscowymi jednostkami OSP, wspólna organizacja spotkań o bezpieczeństwie to krok we właściwą stronę i z pożytkiem dla wszystkich, a szczególnie dla dzieci.
 
Materiał i zdjęcia: Przemysław Zawadzki
, ,